Союз птицеводов Украины
Про Ассоциацию
Мясо птицы
Яйцо куриное
Яичные продукты
Зерно и корма
Законодательство АПК
Конференции
Новости
14.05.2019

Асоціація «Союз птахівників України» закликає до припинення антиукраїнської кампанії

Асоціація «Союз птахівників України» закликає до припинення антиукраїнської кампанії
Київ, Україна, 14 травня 2019 р. –   Асоціація «Союз птахівників України» закликає до предметного обговорення майбутнього європейського птахівництва та засуджує розповсюдження фейків стосовно експорту української продукції.
 
Асоціація «Союз птахівників України» прагне внести правки до протоколу, що містить неточності та непорозуміння щодо продукції українського птахівництва, після його розсилки членам Європейського Парламенту та іншим зацікавленим сторонам.
 
Цей протокол розглядається як спроба підірвати переговори між Європейським Союзом та Урядом України щодо квот на продукцію птахівництва, які є частиною торговельної угоди між двома сторонами.
 
Асоціація «Союз птахівників України» висловлює співчуття щодо антиукраїнського порядку денного дебатів, сформованого напередодні виборів в Європейському Союзі, що мають відбутися наприкінці цього місяця.
 
Асоціація хоче скористатися цією можливістю, щоб внести ясність до наступних положень:
 
-       українські виробники продукції птахівництва ніколи не порушували Угоду про Асоціацію;
-       Україна завжди діяла у повній відповідності до законодавства ЄС;
-       українська продукція, що експортується до ЄС, як і вся інша продукція, що експортується до Європи, повністю відповідає всім вимогам законодавства ЄС щодо безпеки харчових продуктів і добробуту тварин, і класифікована належним чином;
-       Угода є стратегічним партнерством для обох сторін, що несе користь як ЄС, так і Україні, а також гарантує усім виробникам впевненість щодо обсягів торгівлі продукцією птахівництва в ЄС.
 
Сергій Карпенко, Виконавчий директор Асоціація «Союз птахівників України» заявив:
 
«Торговельна угода між Європейським Союзом та Україною створює рівні умови для усіх виробників і гарантує підтримку справедливої та здорової конкуренції. Це добре для споживачів.
 
На жаль, ми спостерігаємо зростання антиукраїнської риторики напередодні виборів до Європарламенту, які відбудуться наприкінці цього місяця. Нам дуже прикро, що фейки, дезінформація та навмисні неточності наразі вільно застосовуються в дебатах щодо європейської птахівничої галузі.
 
Ми звернулися до авторів цього брифінгу з метою виправлення неточностей у протоколі, розповсюдженого в ЄС та серед зацікавлених сторін. Якщо вони цього не зроблять, це буде свідчити про застосування тактики неприкритої дезінформації з метою впливу на результати виборів.
 
Якщо ми збираємося постачати споживачам якісні продукти птахівництва за доступними цінами, захищати плюралізм в галузі і задовольняти зростаючий попит, нам потрібні дебати, основою яких будуть конкретні свідчення та факти».
 
Асоціація «Союз птахівників України» рекомендує тим, хто прагне гарантій відповідності нормам в галузі птахівництва країни, ознайомитися з результатами аудиту DG SANTE 2019 року, який підтверджує високі стандарти українських експортерів.
 
– Кінець–
 
Примітки для редакторів
У 2018 році Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань охорони здоров'я та безпечності харчових продуктів здійснив аудит птахівничої галузі в Україні та дійшов висновку, що «план дій щодо виконання рекомендацій аудиту 2010 року задовільно виконаний [Україною]». Звіт аудиту 2018 року містить згадування лише про чотири обмежені питання, які потребують вдосконалення, а саме:
 
-       рівень знань вимог ЄС персоналом компетентного органу;
-       результативність та ефективність державного контролю;
-       відповідність потужностей нормам ЄС;
-       діючі процедури виключення підприємств з переліку тих яким дозволений експорт продукції в ЄС
 
Нещодавно опублікований звіт про аудит 2019 року містить висновок про те, що перші три з вищезгаданих питань, які потребують вдосконалення, були «вирішені на задовільному рівні». Незважаючи на те, що у звіті зазначається необхідність подальшого вдосконалення процедур виключення підприємств з переліку тих, яким дозволений експорт продукції в ЄС, у ньому, тим не менш, визнається, що влада України «часто призупиняє сертифікацію невідповідних підприємств з метою запобігання експорту їх продукції до ЄС".
 
За додатковою інформацією звертайтесь до Сергія Карпенко, виконавчого директора Асоціація «Союз птахівників України»
 
Тел.: +38 044 494 4930

 

                          
Архив
посмотреть
Анализ рынка мяса птицы за 10 мес. 2018 г. Анализ рынка мяса птицы за 10 мес. 2018 г.
15.01.2019 Подробнее...
Анализ рынка мяса птицы за 9 мес. 2018 г. Анализ рынка мяса птицы за 9 мес. 2018 г.
22.11.2018 Подробнее...
Потребительские цены на мясо птицы, август 2018г. Потребительские цены на мясо птицы, август 2018г.
05.10.2018 Подробнее...
Анализ рынка мяса птицы за 8 мес. 2018 г. Анализ рынка мяса птицы за 8 мес. 2018 г.
05.10.2018 Подробнее...
ГОСТ 11203-65
Жмых кунжутный (сезамовый). Технические условия
ГОСТ 13299-71
Комбикорма-концентраты для поросят-сосунов. Технические условия
Группа Компаний «Мироновский хлебопродукт»
Корпорация «Агро-Овен»
ПАО «Владимир-Волынская птицефабрика»
Без Антибіотиків! Підтверджено
Интересные факты
Куриное мясо содержит больше белков, чем любой другой вид мяса