[$logo_alt]
Союз птицеводов Украины
www.poultryukraine.com

Новости ассоциации
25.03.2021

Відкрита заява Асоціації "Союз птахівників України" щодо ситуації, яка складається навколо одного з її членів – ГК «ОВОСТАР ЮНІОН»

Відкрита заява Асоціації  \Союз птахівників України\   щодо ситуації, яка складається навколо одного з її членів –  ГК «ОВОСТАР ЮНІОН»

 Незважаючи на те, що останнім часом в Україні було прийнято низку нормативно-правових актів, які сприяють захисту прав власності, явище під назвою «рейдерство» все ще має місце в нашій державі.

На превеликий жаль, мусимо повідомити громадськість про всі ознаки рейдерської атаки на частину виробничих потужностей з переробки яєць одного з членів асоціації. Впродовж декількох останніх місяців одна із компаній Групи «ОВОСТАР ЮНІОН» зазнає регулярного тиску з боку третіх осіб, які, вочевидь, мають на меті оскарження права власності компанії на частку належних їй виробничих активів.
 
«Овостар Юніон» один з найбільших виробників яєць курячих і найбільший виробник яєчних продуктів в Україні, компанія відіграє визначальну роль в продовольчій безпеці країни. Підприємства компанії є одними з основних бюджетоутворюючих платників податків в своїх регіонах, надаючи більше 1,5 тис. робочих місць в сільській місцевості.
 
«ОВОСТАР ЮНІОН» - це публічна компанія з іноземними інвестиціями і акції агрохолдингу котируються на Варшавській фондовій біржі. Акціонери компанії занепокоєні спробою рейдерського захоплення фактично частини їх власності в Україні. В результаті, найбільший канадський інвестор Групи, Fairfax Holdings, який має ринкову капіталізацію 14,31 млрд. доларів та інвестував в українську економіку більше 500 млн.доларів, повідомив про інцидент Посольство Канади в Україні, яке у свою чергу вже надіслало відповідні ноти до профільних міністерств та Офісу Генерального прокурора щодо неприпустимості незаконних спроб захоплення власності іноземних інвесторів та необхідності захисту законності.
 
Об’єктом рейдерського захоплення є одне із підприємств групи «ОВОСТАР ЮНІОН» - ТОВ «Овостар», а саме його майновий комплекс та земельна ділянка розташовані в Макарівському районі Київської області. Компанія придбала ці активи у 2018 році та на їх базі, із залученням значного обсягу капітальних вкладень, здійснило комплексну реконструкцію та модернізацію, в результаті чого розпочав свою роботу повноцінний завод із виробництва яєчних продуктів. На момент придбання активу, у реєстрі прав на нерухоме майно були відсутні будь-які обтяження, які могли б поставити під сумнів законність переходу права власності на актив до агрохолдингу «Овостар Юніон».
 
До 2013 року цей актив належав ЗАТ «Макарово», був обтяжений іпотекою на користь ПАТ «КБ «НАДРА», яке надало цьому підприємству кредит. Однак, підприємству не вдалося належним чином обслуговувати та виплачувати отримані кредити, тому банк у судовому порядку домігся примусового стягнення боргу. Заставне майно було реалізоване в 2013 році Державною виконавчою службою на відкритих публічних торгах, а кошти, отримані від продажу, перераховані банку «НАДРА» в рахунок часткового погашення кредиту боржника. У 2016 році ПАТ «КБ «НАДРА» внаслідок неплатоспроможності позичальника ініціювало процедуру банкрутства ЗАТ «Макарово».
 
Рейдерська атака з боку ТОВ «Фінансова компанія «Фінгруп Фактор» здійснюється саме щодо активу, який належав банкруту. Фінансова компанія придбала у 2020 році право вимоги по кредитній заборгованості ЗАТ «Макарово» з дисконтом 97 %, і є зацікавленою у подальшому його перепродажу. З метою змусити акціонерів «Овостар» придбати у ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор» права вимоги до ЗАТ «Макарово» по кредиту ПАТ «КБ «НАДРА», створюється тиск на акціонерів та менеджмент агрохолдингу «Овостар Юніон». Про такі спроби акціонери ТОВ «Овостар» повідомили Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального Прокурора України.
 
Додатково слід зазначити, що згідно з розпорядженням Нацкомфінпослуг від 13.11.2018 № 1994 у ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор» була анульована ліцензія по наданню послуг факторингу, що свідчить про неправомірне укладання договору факторингу.
 
Утім, з осені 2020 року ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор» вчиняє активні дії щодо повернення вибувшого у 2013 році активу з власності ЗАТ «Макарово», розраховуючи отримати грошову компенсацію за рахунок теперішнього власника активу, агрохолдингу «Овостар Юніон».
 
Це при тому, що спроби повернути актив у судовому порядку ЗАТ «Макарово» здійснювало з 2014 по 2018 рік. Безпідставність таких вимог підтверджується остаточними судовими рішеннями у справах, якими встановлено необґрунтованість вимог щодо визнання недійсними свідоцтв про права власності та скасування державної реєстрації права власності, витребування майна, скасування нотаріальних дій щодо видачі свідоцтва про придбання активу.
 
Незважаючи на відсутність судової перспективи з огляду на результати у судових спорах, за безпосередньої участі ТОВ «ФК «Фінгруп Фактор», ліквідатор ЗАТ «Макарово» подав позов про віндикацію активу у агрохолдингу «Овостар Юніон». На даний час, після відмови у позові судом першої інстанції, справа слухається у Північному апеляційному господарському суді.
 
Беручи до уваги все сказане вище, ми переконані, що на компанію чиниться тиск із використанням усіх наявних у опонента засобів, які часом йдуть всупереч принципам чесного ведення бізнесу і мають всі ознаки рейдерського захоплення власності.
 
Це однозначно матиме негативний ефект для нашої країни, оскільки цим підривається довіра іноземних інвесторів до подальших інвестицій в українську економіку, інституту власності, а також судової і правоохоронної систем.
 
Ми щиро віримо у те, що українські суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу та здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, на засадах верховенства права.
Ми сподіваємось на законність, безсторонність та об’єктивність під час розгляду судових справ за участі ТОВ «Овостар» по захисту своїх законних майнових прав.
 
Українські суди повинні в чергове довести, що рейдерству в країні немає місця, а права власності знаходяться під надійним захистом держави, незалежно від того чи це власність громадян України чи іноземних інвесторів!
 
 
          Асоціація "Союз птахівників України"
Source URL: http://www.poultryukraine.com/ru/about-association/association-news/2021/03/association-news_8062.html
© 2012  - 2021 Союз птицеводов Украины