Союз птицеводов Украины
Про Ассоциацию
Мясо птицы
Яйцо куриное
Яичные продукты
Зерно и корма
Законодательство АПК
Конференции
Новости ассоциации
27.12.2016

Українське птахівництво на спаді: низька рентабельність та несподіваний пташиний грип

Українське птахівництво на спаді: низька рентабельність та несподіваний пташиний грип

Якщо протягом останніх десяти років українське птахівництво демонструвало стрімку динаміку, то починаючи з 2014-го, у цій галузі спостерігається спад. Про це 23 грудня розповів голова Асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко на прес-конференції в УНІАН.

Впродовж 2014 року поголів’я птиці скоротилося на 10 мільйонів голів, в 2015-му – на 4 млн, за 11 місяців 2016 року – ще на 11 млн. Виробництво яєць в 2015 році зменшилося на 20%, це близько трьох мільярдів штук, цього року – на 18%. У м’ясному секторі виробництва спад становив протягом останніх двох років відповідно по 36-37 тисяч тонн. Значно впала рентабельність виробництва. Але якщо собівартість продукції зросла, то ціни обмежені низькою купівельною спроможністю споживачів. В цьому році є приклади, коли деякі підприємства навіть зупинились, наприклад, таке рішення вимушений був прийняти менеджмент виробничо-комерційної фірми «Варто» в Івано-Франківській області. Сергій Карпенко пов’язує це із скасуванням пільгового режиму ПДВ. А тому дуже важливо, що у наступному році галузь отримуватиме дотації із бюджету. Керівник асоціації, вважає, що державна підтримка дасть змогу стабілізувати ситуацію, унеможливить цінові стрибки на продукцію птахівництва.
 
Ринок яєць розподілений між 200 підприємствами, м’ясо птиці виробляють 100 компаній, повідомив Сергій Карпенко. Лідером із виробництва яєць є агрохолдинг «Авангард», на другому – місці група компаній Ovostar Union, на третьому – «Інтер-Запоріжжя». Сумарна частка цих гігантів на ринку становить понад 50%. На ринку м’яса птиці домінує Миронівський хлібопродукт – 56%(600 тисяч тонн щорічно), другу сходинку посідає комплекс «Агромарс» в Київській області, третю – Володимир-Волинська птахофабрика, далі йде птахокомбінат «Дніпровський».
 
Ще один несподіваний виклик для галузі – спалахи пташиного грипу в Херсонській області. Через це одержали дві офіційні заборони на експорт – від Гонконгу та ЄС. Але якщо перший «закрив» лише Херсонщину, то другий – всю Україну. «Минулого понеділка ми вели перемовини з представниками Єврокомісії щодо цієї проблеми. Домовилися про наступні кроки, які треба зробити для того, аби досягти спільного визнання систем безпечності харчів ЄС та України. Сподіваюсь, що після 20 січня Єврокомісія визнає нашу регіоналізацію, тобто введе заборону лише на Херсонську область», – сказав Сергій Карпенко.
 
Він переконаний, що обмеження ЄС не зможе суттєво вплинути на внутрішній ринок, оскільки йдеться про незначну партію продукції – 2-3 тисяч тонн м’яса щомісяця. Окрім цього українські експортери мають змогу перенаправити цю партію на інші ринки, оскільки постачають продукцію у 70 країн світу.
 
Голова асоціації дивиться у наступний рік зі стриманим оптимізмом. Головна підстава для цього – 2 млрд гривень дотації з Держбюджету.
 
 
 
Архив
посмотреть

Ассоциация «Союз птицеводов Украины» является добровольным объединением отечественных предприятий-производителей птицеводческой отрасли и имеет статус неприбыльной организации.

Деятельность Ассоциации направлена на сотрудничество с органами государственной власти на общегосударственном уровне. В частности, специалисты ассоциации принимают активное участие в разработке и продвижении государственных программ развития отрасли, разработке государственных стандартов, технических регламентов в области животноводства и птицеводства, анализе и подготовке законодательных проектов и подзаконных актов.

  • Агропромышленная группа «Пан Курчак»
  • Группа компаний «Ovostar Union»
  • Группа компаний «Интер-Агросистемы»
  • Группа компаний «Ландгут»
  • Группа компаний «Мироновский хлебопродукт»
  • Корпорация «Агро-Овен»
  • Корпорация «Бахмутский аграрный союз»
  • ООО «Агропромышленная корпорация «Днипровская»

ул. Е. Сверстюка, 19, оф. 807,
г. Киев
02660, Украина

тел.: +38 044 494 49 30
e-mail: info@poultryukraine.com

Без Антибіотиків! Підтверджено
Интересные факты
Технология изготовления яичного порошка появилась ещё в 1878 году